DE | EN | ES | FR | IT | PL | RU  

O mnie

Josef Pfitzer Josef Pfitzer Josef Pfitzer Josef Pfitzer Josef Pfitzer Josef Pfitzer Josef Pfitzer Josef Pfitzer Josef Pfitzer Josef Pfitzer Josef Pfitzer Josef Pfitzer Josef Pfitzer Josef Pfitzer
Urodzony 1969, München, Niemcy
Wiek grania 44 - 60
Sylwetka średniej budowy
Wzrost 181
Kolor włosów brązowy
Fryzura włosy krótkie gładkie
Kolor oczu brązowy
sobowtór
Cechy szczególne
Ton głosu / dubbing głosu baryton
Wykształcenie
2021 - 2023 Online Allan Miller wöchentlich The Acting Studio (Stany Zjednoczone)
2020 Mark Travis Write your Life (6 weeks on Zoom) One on One (Stany Zjednoczone)
2019 - 2023 Next Level Actor Programm (kontinuierlich online) Amy Jo Berman (Stany Zjednoczone)
2019 - 2022 Magic & Mystery School Training Las Vegas & Skype
2018 - 2023 The Acting Habit Manuel Puro (tägliches Kameratraining)ining
2018 - 2020 Alexander Technik für Schauspieler mit J.L. Rodriguez NYC & Zoom
2018 - 2020 wöchentliches Meisner Technik Training mit Jan Messutat
2016 - 2023 on Camera und Auditiontraining (online und 2019 live in LA) Amy Jo Berman (Stany Zjednoczone)
2014 - 2016 unregelmäßig Training auffrischen Susan Batson Studio (Stany Zjednoczone)
2014 - 2016 Masterclass Larry Moss Studio (Stany Zjednoczone)
2014 Bairisch für Schauspieler mit Steffi Kammermeier Münchner Filmwerkstatt e.V. (Niemcy)
2011 - 2012 Kameratraining, Jean Louis Rodrigue NYC
2008 - 2010 Kameratraining, Lene Beyer, Robert Spitz
2000 - 2015 Workshops mit Yoshi Oida, Larry Moss, Tina Packer, Kristin Linklater, Pinok et Matho und Mark Travis interkunst Berlin (Niemcy)
1996 Abschluß Bühnenreife, ZBF/ZAV München
1992 - 1996 Schauspiel/Tanz/Gesang mit, Studio Daniela Glück

 

Nagrody / nominacje
2017 Deutscher Kurzfilmpreis 2017 (Nominacja)
Niemcy
2017 Werbefilmpreis Die Klappe in Gold und Bronze (Nagroda)
Niemcy
2010 Publikumspreis Filmfest München (Nagroda)
Niemcy
Języki niemiecki (Język ojczysty)
angielski (płynnie)
angielski - amerykański (dobrze)
Dialekty bawarski (Rodzimy dialekt)
Akcenty bawarski (Akcent rodzimy)
amerykański (płynnie)
Dyscypliny sportowe strzelanie (bardzo dobrze)
wspinaczka górska (Na poziomie podstawowym)
walka sceniczna (Na poziomie podstawowym)
wędkarstwo (Na poziomie podstawowym)
jezda na rowerze (Na poziomie podstawowym)
Śpiew chanson (dobrze)
jazz (dobrze)
piosenka ludowa (dobrze)
śpiew sceniczny (dobrze)
musical (Na poziomie podstawowym)
Instrumenty muzyczne cytra (bardzo dobrze)
Keyboard (Na poziomie podstawowym)
fortepian (Na poziomie podstawowym)
Taniec stepowanie (dobrze)
teatr tańca (dobrze)
Butoh (Japonia) (dobrze)
taniec jazzowy (dobrze)
balet (Na poziomie podstawowym)
taniec standardowy (Na poziomie podstawowym)
walc (Na poziomie podstawowym)
Prawo jazdy
CV - telewizja i streaming
Tytuł / firma produkcyjna Rola Reżyseria
2023 Aktenzeichen XY
Securitel
Pfleger Moritz
rola w odcinku
Thomas Pauli
2021 Aktenzeichen XY
Securitel
Vater Pauli
rola drugoplanowa
Christoph Klünker
2020 - 2021 Tatort - Kehraus
Lieblingsfilm
Gast 1
rola drugoplanowa
Christine Hartmann
2021 Aktenzeichen XY
Securitel
Rico Feldmann
ciągła rola wspierająca
Thomas Pauli
2020 Der Alte
neue münchner fernsehproduktion
Kellner
rola drugoplanowa
Herwig Fischer
2019 Pan Tau
Caligari Film München
Math Teacher
rola w odcinku
Mike Zens
2019 Tatort - Lass den Mond am Himmel stehn
Bavaria Fiction
Portier
rola drugoplanowa
Christopher Schier
2019 Aktenzeichen XY
Securitel
Uhrmacher Manfred
rola w odcinku
Thomas Pauli
2018 Servus, Schwiegersohn (AT)
Yalla Productions GmbH
Schützenbruder 1
rola drugoplanowa
Mike Marzuk
2018 Sturm der Liebe (2 Episoden)
Sportmoderator
mówca / narrator
Felix Bärwald
2018 Der U-Bahn Cop
Falling Avocado Tree Filmproduktion
Peter Bär, Vroni, Poldi, Li, Berti Blond und Showrunner
główna rola odcinka
Josef Pfitzer
2017 Lindenstrasse
Geißendörfer FFP
bayerischer Gesetzeshüter
rola gościa
Iain Dilthey
2016 3 Flops (AT)
Kripobeamter Huber
rola w odcinku
Robert Sigl
2016 SOKO Kitzbühel Folge 213
BEO-Film Wien
Fliegenfischer Zeuge
rola gościa
Daniel Helfer
2016 Rosenheim Cops Folge 377
Bavaria Fernsehproduktion
Ludwig Heuschneider (baierischer flinker SpuSi)
rola w odcinku
Tom Zenker
2015 Dahoam is Dahoam
Constantin Television Polyscreen
baierischer Makler Pfeiffer
rola gościa
Didi Gassner
2015 Die Bankräuberin (AT)
Banker Wilhelm
rola w odcinku
Robert Sigl
2015 Sturm der Liebe
Bavaria Fernsehproduktion
Magier Victor (3 Episoden)
rola gościa
Felix Bärwald/Steffen Nowak
2014 Die Rosenheim Cops : Der letzte Kaiser
Bavaria Fernsehproduktion GmbH
1. SpuSi
rola w odcinku
Gunter Krää
2013 Lilly Schönauer Die Hochzeit meiner Schwester
Bavaria Fernsehprod. GmbH
Brieftgäger Hans
rola drugoplanowa
Marco Serafini
2012 GARRY UND DER GRAF (Cop und Snop)
Constantin Television GmbH
Sicherheitsbeamter Bank
rola w odcinku
Michael Kreindl
2012 Heiter bis tödlich - Hubert und Staller
Entertainment Factory & Tele München
Gregor Hausmann
rola w odcinku
Wilhelm Engelhardt
2011 Herzflimmern
Bavaria Fernsehproduktion
Herr Schiller
Petra Wiemers/Daniel Anderson
2011 Max und Babe
Securitel
Stapelfahrer Rolf
Wilhelm Engelhardt
2010 Rosenheim Cops
Bavaria Fernsehproduktion
Spusi Franz
Werner Siebert
2010 FORSTHAUS FALKENAU
NDF
Markler Pesch
Helmut Metzger
2010 Marienhof
Bavaria Fernsehproduktion
Assistenzarzt Schuster
Utz Disseler
2009 Bombenalarm
Securitel
Peter Schulze
Werner Siebert
CV - Kino
Tytuł / firma produkcyjna Rola Reżyseria
2019 Baby Blues (AT)
HFF München
Pausen Mike
rola drugoplanowa
Welf Reinhart
2018 Aussichten (AT)
Bavaria Ausbildung
Patient
rola gościa
Lucas Lemnitzer
2017 About a lonely Pineapple
HFF München
Albert
rola gościa
José Santos
2016 Van Rieper
Bavaria Film (Ausbildung Abschlussfilm)
Der Erdnussfutternerd
rola gościa
Lucas Lemnitzer
2010 Bergblut - Mountainblood
Bayernsoldat 2
rola gościa
Philipp J. Pamer
2014 Schlüsselerlebnis
BR Ausbildung
Nachbar
co-glówna rola
Alexandra Huber
2011 Jakob
Macromedia
Vater
Konrad Simon
2010 Verbotene Erfindung
Medienakademie ProSiebenSat1
Siegfried
co-glówna rola
Thomas Zeug
2009 Wohin ist der ich war und bin
BR/Gingerfoot
Puppenspieler
rola w odcinku
Matthias Bundschuh
2008 Zucker im Kopf
HFF München
Stefan (HR)
główna rola
Felix Kempter
CV - teatr
Tytuł / firma produkcyjna Rola Reżyseria
2023 - 2024 Andersens Erzählungen
Residenztheater
Lump 1, Kreisel & Pfarrer
rola drugoplanowa
Philipp Stölzl
2023 - 2024 Antigone
sprechender Demokrat 1
rola gościa
Mateja Koleznik
2021 Bayerisch Baklava
Theater Grenzenlos
Bürgermeister Alois
rola drugoplanowa
Viktor Schenkel
2020 - 2021 Falstaff
Bayerische Staatsoper
Businessman 1 & Ford`s Army
członek zespołu
Mateja Koleznik
2021 - 2023 Magic ZOOM Room
Solo Zaubershow
magischer Geschichtenerzähler
główna rola
Jeff McBride
2019 - 2021 Ronja Räubertochter
Residenztheater München
Turre & Fuchs
ciągła rola wspierająca
Daniela Kranz
2018 - 2019 Ein Volksfeind
Residenztheater München
Lamstad/zweiter Bürger
członek zespołu
Mateja Koleznik
2015 - 2017 König Ödipus
Residenztheater München
Chor der Stadt Theben
członek zespołu
Mateja Koleznik
2014 - 2016 Goggolori (WA)
Münchner Marionettentheater
baierisches Ensemble
członek zespołu
Friedrich Meyer-Oertel
2014 - 2018 Die Nonnen von Santa Clara
Dine & Crime
bayerischer Dorfpolizist Barthl Busch
co-glówna rola
Werner R. Gawlik
2013 El Amor Brujo - Liebeszauber
Theater im Künstlerhaus München
Carmelo
co-glówna rola
Georg Jenisch
2012 - 2013 I am my own wife
Teamtheater (München)
Charlotte von Mahlsdorf
główna rola
JLP/L M
2011 - 2013 Schiller Maria Stuart
Münchner Galerie Theater
Graf Lecester
co-glówna rola
Münchner Galerie Theater , Regie: Ingmar Thilo
2011 Hamlet
Theater und so fort
Rosenkranz
Heiko Dietz
2011 The Show must go on
Muffathalle München
Ensemble
Jérôme Bel
2010 - 2016 Carmina Burana
Marionettentheater
Fortuna/Bariton
członek zespołu
Marcus Hamann
2010 - 2013 Leonce und Lena
Volkstheater
erster Höfling
rola gościa
Hanna Rudolph
2010 - 2011 Die Nashörner
Theater am Hagen/ImPuls
Behringer (HR)
Andreas Wiedermann
2010 Geld - Her damit!
Theater Halle 7
Hr. Köhlmeier
Charlotte Frieben
2010 Liv Stein
Halle 7 München
Emil Stein
Matthias Eberth
2009 - 2016 Dickens Weihnachtsgeschichte
Münchner Marionettentheater
Marley
co-glówna rola
Florian Münzer
2009 Masken/Prevert
Die Säule Duisb.
Rezitator
K. Uchtmann
2009 Konfusionen
Pasinger Fabrik
Kellner LEO
Evelyn Plank
2009 - 2010 Gefährliche Liebschaften
Theatergastspiele Kempf
Azulon
Siemen Rühaak
2008 - 2015 Der Nussknacker
Marionettentheater
Nussknacker
członek zespołu
Siegfried Böhmke
2008 Verspielt
Die blaue Maus
Jean
Moisej Bazijan
2008 Peter Pan
Tollwood
Ensemble
Sven Grunert
2004 - 2007 Schlaues Füchslein
Nationaltheater
Doppelkorbkäfer
Jürgen Rose
1998 Auf eigene Flügel in eigene Himmel
Städtische Bühnen Regensburg
Haberer
Michael Bleiziffer
1997 Mephisto
Städt. Bühnen Regensburg
Lorenz
Ernst Seiltgen
CV - reklama
Tytuł / firma produkcyjna Rola Reżyseria
2016 - 2017 Pommeswald
e + p films munich
Förster
główna rola
Matthias Thönnissen
2015 LIDL Steaks
Made in Munich/Scratch
bayerischer Arbeiter
główna rola
Mark von Seydlitz
2010 - 2011 König Pilsener "König Momente"
Embassy of Dreams Filmproduktion

dzienna rola / mała rola
Tommaso Bertè & Paolo Borgato
CV - Audio
Tytuł / firma produkcyjna Rola Reżyseria
2017 EFFIE Pommeswald
Leo`s Thjnk Tank

moderator / prezenter
Julia Diehl
2013 - 2017 Klabund und Carola Neher
Deutsches Theatermuseum München und Gastausstellung Berlin
Klabund
co-glówna rola
Sabine Krauss
2012 Rama und Sita - Die schönste Liebesgeschichte der Welt
Rautenstrauch Joest Museum Köln

mówca / narrator
Sabine Knapp
2010 Der Abend vor der Schlacht
Tiroler Landesmuseum
Christoph
Philipp J. Pamer
CV - inne
Tytuł / firma produkcyjna Działalność/rola Reżyseria